Neden Evde Sağlık Hizmetleri’ni Tercih Etmelisiniz?

Evde bakım hizmetinin faydaları çoktur; evde bakım sizin veya sevdiğiniz kişinin evinizin çevresinde, tanıdık bir ortam içerisinde bakım hizmeti alacağı anlamını taşır. Evde bakım uzmanları haftada birkaç saat bakım ziyaretinde bulunabilir ya da günün 24 saati orada bulunacağı daha yoğun bir evde bakım hizmeti sunabilir. Evde bakımın avantajları ise şunları içermektedir:

  • Tanıdık Çevre

Kendi evinizde bakım hizmeti almanın en önemli yanı; sizin veya sevdiklerinizin kendi konfor alanları, yatakları, en sevdiği eşyaları ve yıllardır tanıdığı komşuları ile çevrili olması gerçeğidir. Bu durum Demans (Bunama) gibi hafızayı etkileyen koşullarda özellikle yardımcı olur.

  • Kişiselleştirilmiş Bakım

Sizin veya sevdiklerinizin ihtiyaçlarına göre ve günlük yaşam alışkanlıklarınızı dikkate alarak kişiselleştirilmiş bir bakım planına sahip olacaksınız. Böylelikle normalde nasıl bir yaşam sürüyorsanız devam edebilirsiniz, ancak gerektiğinde ihtiyaç duyduğunuz ekstra desteğe sahip olabileceksiniz.

  • Evinizde Bakım

Kişiselleştirilmiş bir bakım planı, zamanın neredeyse tamamını tümüyle sağlığınıza odaklı bir şekilde değerlendirilir. Evde bakımın avantajları sınırsızdır; aksiyon alma zamanı çok hızlıdır, ağrı seviyelerini azaltır ve en önemlisi tanıdığınız ortamda kendi konfor alanınızda iyileşme esnekliği sağlar.

  • Daha Fazla Bağımsızlık

Bakım seçeneklerini değerlendirirken bağımsızlık seviyesindeki düşüş endişe verici olabilir. Fakat evde bakımın en önemli avantajlarından biri, sahip olduğunuz bağımsızlığı korumak, yemek yemek, uyumak ve istediğiniz zaman sosyalleşmektir. Bir evde bakım uzmanı daha fazla bağımsızlık elde etmeniz için size yardımcı olabilir.

  • Aile Desteği

Evde bakımın en önemli faydalarından biri, ailenizin ve arkadaşlarınızın bakım planlarınızın çok daha büyük bir parçası olma ve destek sağlama şansıdır.