Pediatrik Fizyoterapi

Pediatrik FizyoterapiÇocuk fizyoterapisi yada Pediatrik Fizyoterapi kapsamında doğum öncesi, doğum sırasında ya da doğum sonrasında ortaya çıkan, çocuğun fiziksel ve zeka gelişimini kısıtlayan hastalıklar (örn: serebral palsi, spina bifida, inme, genetik bozukluklar, kas hastalıkları vb.) değerlendirilmektedir. 

Bu hastalıklarda kas tonusunda ve kasların kontrol ve koordinasyonunda sorunlar oluşur. İlerleyen zamanlarda kas-iskelet sisteminde ikincil hasarlar (kontraktür gibi) ortaya çıkabilir. 

Kas-iskelet sistemi bozukluklarının yanı sıra görme, konuşma, yutma ve bilişsel fonksiyonlarda bozukluklar da eşlik edebilir.

Pediatrik Fizyoterapi hizmetlerimizde, çocuğun yaşına uygun yaşam aktiviteleri ve fonksiyonel becerilerin kazandırılması hedeflenerek, erken dönemde tedaviye başlanması ile bütüncül bir yaklaşım sergilenmektedir. 

Yaşıtlarına ve hastalığına uygun hedefler koyarak, hastanın başını dik tutması, oturması, emeklemesi, yürümesi, el kavraması gibi fonksiyonlarının kazanımı sağlanmaya çalışılmaktadır.

Pediatrik Fizyoterapi Hizmeti ihtiyaçlarınızda 7/24 ulaşabileceğiniz, ekonomik, alanında uzman fizyoterapistler ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Evde Fizik Tedavi, İşyerinde Fizik Tedavi, Hastanede Fizik Tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. F&M Evde Sağlık Hizmetleri’ne 05331997432 numaralı hattan 7/24 ulaşabilirsiniz