Ortopedik Fizyoterapi

Ortopedik Fizyoterapi

Ortopedik Fizyoterapi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında özelleşmiş bir alt birim olup kas ve iskelet sistemindeki bir çok hastalığın tedavisinde tetkik ve teşhise dayalı, bilimsel yaklaşımlarla tedavi seçenekleri sunar.

Cerrahi girişimi gerektiren ortopedik tedavilerde cerrahi öncesi ve sonrası olarak iki ayrı tedavi oluşturulur.

Ortopedik Fizyoterapi uygulaması ile hastanın iskelet yapısındaki bozukluklar nedeniyle kaybedilen vücuişlevini geri kazandırmak yada iyileştirmektir. Amaç, yapılan tedavi sonucunda hastayı eski sağlıklı haline en yakın şekle getirmek, işine ve mesleğine geri döndürmek, tekrar üretici pozisyona getirmek ve başkasına bağımlı olmadan yaşamasını sağlamaktır.

Ortopedik Fizyoterapi uygulaması yapılacak hasta tedaviyi yapan ortopedi uzmanının görüşü alınarak fizik tedavi uzmanı ve fizyoterapist tarafından değerlendirildikten sonra hastaya özel rehabilitasyon programı hazırlanır.Rehabilitasyon süreci hastanın rehabilitasyon potansiyeli, tedaviye katkısına göre fizyoterapistle bire bir çalışarak belirlenir.

Ortopedik Fizyoterapi Hizmeti ihtiyaçlarınızda 7/24 ulaşabileceğiniz, ekonomik, alanında uzman- tecrübeli fizyoterapist ekip arkadaşlarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. 

Evde Fizik Tedavi, İşyerinde Fizik Tedavi, Hastanede Fizik Tedavi hizmetlerimiz mevcuttur. F&M Evde Sağlık Hizmetleri’ne 05331997432 numaralı hattan 7/24 ulaşabilirsiniz.